Home

Finch, Jim Principal
Alford, Sarah Assistant Principal
Marion, Tammy Assistant Principal
Walker, Gary Assistant Principal
Hamlin, Mary Freshman Counselor
Burston, Tasha Lead Counselor - A-K
Roller, Teresa Counselor - L-Z
McLuen, Reye Graduation Coach
English, Lauri Media Specialist
Nelson, Brian Athletic Director

Barber, Elizabeth Math Teacher
Barfield, Christina CTAE Teacher
Bernard, Trey Math Teacher
Bond, Jennifer Teacher
Boyt, Emily English Teacher
Brady, Randi English Teacher
Brown, Titus JROTC
Burdette, Dan "Dano" PE Teacher
Calhoun, Kristy Spanish Teacher
Carey, David Social Studies Teacher
Chafin, Beth Teacher
Christian, Debra CTAE Teacher
Clark, Ellen English Teacher
Duncan, Terri Social Studies Teacher
Estes, Natalie Science Teacher
Evans, Dwain CTAE Teacher
Fields, Terrassa Teacher/504 Coordinator 9th and 10th
Floyd, Amy Teacher
Gassett, Sara English Teacher
Greene, Kurt PE Teacher
Greenway, Lori English Teacher
Haynes, Annie Teacher
Hernandez, Charles Fine Arts Teacher
Herr, Steve Teacher / Coach
Hicks, Carol Spanish Teacher
Hightower, Amanda Math Teacher
Hightower, Ashleigh Math Teacher
Hogan, Jennifer English Teacher
Holloway, Elizabeth Teacher
Huff, Stephanie Teacher
Hurm, DJ CTAE Teacher
Johnson, Jarmarcus Teacher
Johnson, Lashasta Teacher
Johnston, Christie Teacher
Little, Susan CTAE Teacher
Magda, Martin Social Studies Teacher
Maxwell, Lauren English Teacher
May, Brandi Teacher
McElhaney, Lamon PE Teacher
McElhaney, LLonisha 9th Grade Health/PE Teacher
McIntosh, Ashley Science Teacher
McKallip, Jill Math Teacher
Meeks, David Social Studies Teacher
Metcalf, Chelsie English Teacher
Morrow, Bridget Forensics/Honors Chemistry
Nix, Greg Teacher
Pace, Lauren Science Teacher
Peacock, Jana Social Studies Teacher
Peters, Trish Math Teacher
Phelps, Timothy JROTC
Richardson, Felicia Science Teacher
Rowland, Katie Spanish Teacher
Sanchez, Carlos Math Teacher
Sanders, Marcy CTAE Teacher
Simmons, Chuck Social Studies Teacher
Skrak, Tommy Science Teacher
Smallwood, Michael Teacher
Smith, Mark A Math Teacher
Smith, Mark H Social Studies Teacher
Sparks, Rosalyn CTAE Teacher
Speir, Steve Science Teacher
Sumner, Natalie Science Teacher
Thompson, Eric Fine Arts Teacher
Trevitt, Samantha Fine Arts Teacher
Waldrep, Bill CTAE Teacher
Williams, Jason Social Studies Teacher
Williams, Sarah Math Teacher & Department Chair
Yawn, Thomas Science Teacher

Burger, Amanda Lunchroom
Criswell, Ellen Paraprofessional
Dennis, Barbara Secretary
Fennell, Lisa Secretary
Jackson, Calondra Nurse
Jenkins, Arthur Paraprofessional
Johnson, Willie Secretary
Miller, Deborah Registrar
Quinn, Jeffrey Sports Trainer
Roberts, Michele Lunchroom Manager
Sawley, Kim Secretary
Sellers, Donna Media Clerk
Stokes, Jessica Media Clerk
Weems, Stacey Secretary

Alford, Regina Nutrition
Barfield, Barbara Nutrition
Battle, Leonard Custodian
Buckner, John Custodian
Chambliss, Charles Custodian
Garnto, Sharon Nutrition
Hayes, Sharon Custodian
Johnson, Shirley Nutrition
Lyons, Portia Nutrition
Mann, Robert Custodian
Rogers, Abbie Custodian
Stewart, Kathy Nutrition
Tarpley, Georgette Nutrition
Varner, Wendy Nutrition
Walker, Tanya Nutrition
Watkins, Ame Nutrition
Watson, Belinda Nutrition
Zellner, Brenda Nutrition
Address